Bohaterowie


Thomas Matthews

Czterdziestoletni dyrektor szkoły oraz instytucji. W przeszłości był naukowcem, ale po śmierci swojej córki oraz żony, która uległa wypadkowi podczas badań na Syberii uciekł z kraju. Zamieszkał w Anglii i razem z kilkoma innymi osobami założył szkołę oraz instytucję dla ludzi z ponadprzeciętnymi mocami oraz z wyjątkami genami. Od lat myśli, że jest ostatnim z rodu, który panuje nad lodem. Od trzech lat zaręczony z Nicole Forster, która należy do normalnych ludzi. Thomas zawsze martwi się o wszystkich uczniów, traktuje ich jak swoje dzieci.

Ines Lukin
Trzydziestoletnia profesor pochodząca z Rosji. Należy do ludzi z genem Vires. W szkole dla ponadprzeciętnych wykłada matematykę oraz prawdziwą historię, o której wiedzą tylko wybrani. W instytucji też ma za zadanie szukania ludzi z mocami ponadprzeciętnymi. Szczera, nie potrafiąca znaleźć prawdziwej miłości, wiecznie zakochana w książkach, mało kiedy okazuje uczucia. Anthony Carnes 
Trzydziestu dwuletni mężczyzna urodzony w USA. Przeprowadził się do Europy w wieku szesnastu lat, kiedy odkrył, że należy do osób z ponad naturalnymi mocami. Potrafi zakraść się do czyjegoś umysłu i czytać jego myśli. Wiele osób w instytucji uczy się blokowania umysłów przed nim, dlatego zawsze stara się być niezauważalnym, ponieważ uważa, że czytanie czyiś myśli jest całkiem zabawne. W szkole wykłada, a raczej stara się wykładać angielski. W instytucie ma za zadanie wyjadanie z lodówki. Od dawna potajemnie kocha się w Ines, ale ta go traktuje jak duże dziecko. Kocha zabawę, nienawidzi tego jak ludzie nie cieszą się każdą chwilą swojego życia.


Nicole Forster
Dwudziesto ośmioletnia kobieta pochodząca z Anglii. Nie posiada żadnych nadzywczjnych mocy oraz genu Vires . Jest pewna siebie, nie zwraca uwagi na innych. W szkole pracuje jako nauczycielka francuskiego. W instytucji nie ma dostępu do wielu ważnych informacji. Nicole nie lubi Ines, ponieważ uważa, że próbuje jej odebrać narzeczonego. 

Mery Renier
Siedemnastolatka urodzona w Słowenii. Jej ponadprzeciętną mocą jest szybkość. Odziedziczyła to po ojcu, który często wspiera instytucję finansowo i jest odpowiedzialny za jej treningi. Panicznie boi się występować przed publicznością, jest skryta, często marzy o byciu normalnym. 


Sean Glassey
Dziewiętnastoletni chłopak pochodzący z Australii. Jego nadprzyrodzoną mocą jest ponadprzeciętna siła, którą odziedziczył po ojcu. Jego rodzice zginęli w katastrofie lotniczej, kiedy miał dwa lata. Został wychowany przez babcię, która miała go jak oczko w głowie. Jest zabawny, otwarty i nie ma z nikim problemów, jest zawsze chętny do pomocy. 

Chan Wang
Osiemnastoletni chłopak pochodzenia chińskiego. Jego nadprzyrodzoną mocą jest panowanie nad ogniem, które odziedziczył po matce. W wieku jedenastu lat podpalił przez przypadek swój rodzinny dom, przez co rodzice wysłali go do szkoły w Anglii, gdzie się nauczył panowania nad swoimi mocami. Jest typem kujona, który zna odpowiedź na wszystko, ale po szkole zamienia się w mistrza dokuczania. Często z Sean’em robią psikusy innym mieszkańcom akademika.

 Elise Skinner
Siedemnastoletnia dziewczyna pochodzenia angielskiego, ale urodzona na Syberii. Kiedy miała dziesięć lat poinformowano ją o śmierci jej rodziców. Od tamtej pory wiecznie sama. Nienawidziła ludzi, którym się nic w swoim życiu nie podoba. Jej nadprzyrodzoną mocą jest panowanie nad lodem, o czym dowiedziała się w wieku trzynastu lat. Nie potrafi zaufać ludziom, często się smuci, ale kiedy ktoś jej daje powód do szczęścia może się śmiać przez cały dzień.


2 komentarze: